kamrani
13 آذر 1401 - 09:54

آمادگی شهرداری تهران برای جمع‌آوری بی‌خانمان‌ها با ۴۷ دستگاه ون و اتوبوس

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران از آمادگی این مجموعه جهت جمع‌آوری و جابجایی کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها با ۴۷ دستگاه ون و اتوبوس خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز با حضور امین توکلی‌زاده؛ معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، علیرضا جاوید؛ معاون امور هماهنگی مناطق شهرداری تهران و احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران افتتاحیه طرح حامی شهر (راه‌اندازی گشت فوریت‌های خدمات اجتماعی ویژه فصل سرما) در محوطه شهرداری تهران آغاز شد.

احمد احمدی صدر؛ مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران در مراسم افتتاحیه گشت فوریت‌های خدمات اجتماعی ویژه فصل سرما با اشاره به جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها از سطح شهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت اسکان و جابجایی کارتن‌خواب‌ها نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به ظرفیت مراکز نگهداری معتادان افزود: با توجه به همکاری و همراهی دستگاه‌ها در قالب جمع‌آوری معتادان از سطح شهر در چند ماه گذشته هم‌اکنون بیش از 50 درصد از ظرفیت مراکز خالی است و دلیل آن هم این است که در سال گذشته معتادان متجاهر ظرفیت این مراکز را پر کرده بودند.

احمدی صدر تصریح کرد: نسبت به سال گذشته تعداد گشت‌های فوریت‌های خدمات اجتماعی نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته است و 40 ون و 7 دستگاه اتوبوس کار جمع‌آوری 2 هزار و 500 بی‌خانمان را انجام خواهند داد.

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران افزود: مراکز در نظر گرفته شده از سوی شهرداری تهران برای نگهداری کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمانان خواهد بود و در مواردی که این افراد سرپناهی نداشته باشند می‌توانند ساعاتی از روز را نیز در همین مراکز بمانند و از غذا و محل استراحت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تمام خدماتی که به این افراد در مراکز داده می‌شود به صورت کاملا رایگان است، افزود: از شهروندان درخواست می‌شود در صورتی که با افراد بی‌خانمان و یا کارتن‌خواب روبرو می‌شوند این موارد را حتما با شماره 137 تماس بگیرند.

احمدی صدر در پاسخ به این پرسش که چرا شهرداری تهران از برخی از ون‌تاکسی‌های فرسوده جهت جابجایی کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها استفاده خواهد کرد، گفت: با توجه به شرایط در برخی از مناطق از این خودروها استفاده شده است. همچنین اتوبوس‌هایی نیز در برخی از میادین در نظر گرفته شده است و در واقع تمام این خودروها مختص بی‌خانمان‌ها است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896227