kamrani
12 آذر 1401 - 17:09

تجهیز ٧ بوستان پایتخت به مبلمان مخصوص توانیابان

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران از تجهیز هفت بوستان پایتخت به مبلمان مخصوص توانیابان جهت ارتقای سطح دسترسی این افراد به فضاهای شهری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضا صیادی؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به "روز جهانی معلولان" اظهار کرد: همه افراد در یک جامعه باید بدون وجود محدودیت حق حضور در جامعه و استفاده از امکانات جامعه را داشته باشند و هیچ فردی نباید به دلیل نامناسب بودن تجهیزات شهری از این حق محروم شود.

صیادی ادامه داد: سازمان زیباسازی شهرتهران در راستای احیای حقوق شهروندی این بخش از افراد جامعه، اقداماتی را در سطح طراحی، ساخت و تجهیز فضاهای عمومی و شهری بر اساس وظایف ذاتی سازمان صورت داده است.

وی مناسب سازی و تجهیز هفت بوستان پایتخت به مبلمان مخصوص توانیابان را از جمله این اقدامات بر شمرد و افزود: مناسب‌سازی و تجهیز بوستان‌های شهر یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند موجبات حضور معلولان در سطح جامعه را فراهم کرده که در نهایت باعث افزایش رفاه، آرامش و بالابردن روحیه اجتماعی و مشارکت پذیری این عزیزان می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی در این مرحله؛ 215 عدد مبلمان شهری ویژه توانیابان شامل نیمکت‌های مخصوص این افراد به صورت انفرادی و خانوادگی، سطل زباله ویژه، آبخوری ویژه و ... در مجموع هفت بوستان پایتخت از جمله بوستان شهدای وردآورد منطقه ٢١، بوستان معلم منطقه ٢� ، بوستان امام علی (ع) منطقه ١، بوستان سمیه منطقه ٤، بوستان بهار منطقه ٢٢، بوستان مصطفی خمینی منطقه 12 و بوستان امیریه در منطقه 11 نصب شده است.

به گزارش تسنیم، سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 نیز در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه مناسب سازی معابر برای معلولان در این منطقه گفت: معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه با اجرای ضوابط مناسب سازی و رفع موانع معماری از 9 معبر از معابر منطقه، 5 بوستان و 3 ساختمان در نیمه اول سال جاری به منظور کاهش رفع مشکلات افراد معلول اقدام کرده است.

وی افزود: در همین راستا نسبت به اجرای 3500 متر مربع کفپوش،550 متر مکعب بتن ریزی، تعمیر و احداث 12چشمه سرویس بهداشتی ویژه معلولین و نصب 185متر طول دستگرد اقدام شده است.

مرتضوی گفت: آماده سازی واختصاص 8 محل پارک خودرو ویژه معلولین با استفاده از تابلو و رنگ آمیزی مخصوص مقابل اماکن و فضا های عمومی و همچنین همسطح سازی و احداث رمپ در 18تقاطع از معابر غربی تهران از دیگر اقدامات انجام شده در غرب پایتخت است.

شهردار منطقه9 یادآور شد: از آنجایی که اجرای ضوابط مناسب سازی با نیاز جامعه معلولین، تردد سایر افراد جامعه را نیز بهبود می بخشد مناسب سازی محیطی، مرتفع کردن موانع فیزیکی و مساعد کردن محیط برای انجام فعالیت افراد کم توان مورد توجه  ویژه شهرداری منطقه9 است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895405